X
x جهت سفارش تبليغ در سایت ثامن بلاگ کليک کنيداستارت آپ
استارت آپ
استارت آپ :  دلایل عدم ورزش همگانی در جامعهکمبود امکانات، عدم آگاهی ورزشی، نبود مربیان متخصص و مشکلات اقتصادی به‌ترتیب، عمده‌ترین مسائل توسعۀ ورزش همگانی ا

استارت آپ

تاريخ 1396/10/12| توسط saharebrahimi1374 | نسخه قابل چاپ | بازدید 36

استارت آپ :

 

  • دلایل عدم ورزش همگانی در جامعه


کمبود امکانات، عدم آگاهی ورزشی، نبود مربیان متخصص و مشکلات اقتصادی به‌ترتیب، عمده‌ترین مسائل توسعۀ ورزش همگانی از سوی افراد مورد بررسی معرفی شدند.

برای اطلاعات بیشتر روی ادامه مطلب کلیک کنید


ایجاد امکانات و میادین ورزشی مناسب که به‌راحتی در اختیار شهروندان علاقه‌مند به فعالیت‌های ورزش همگانی قرار گیرد و همچنین برنامه‌های تبلیغاتی به‌منظور ارتقای آگاهی‌های عمومی مردم در زمینۀ ورزش و تربیت و تعیین مربیان و کارشناسان ورزش برای راهنمایی مردم در ایستگاه‌های ورزش همگانی، از اهم راهبردهایی است که باید مدنظر برنامه‌ریزان ورزش همگانی قرار گیرد.


  • ورزش همگانی و کسب درآمداز ورزش

ابتدا برای شروع یک کار ورزشی فرد پس از گذراندن تمرینات ، نیازمند دوره های خاصی است .

برای مثال یک فرد برای اینکه بتواند آینده ی خود را  تضمین کند باید به این نتیجه برسد که از طریق همان رشته ورزشی که دارد برای آن تلاش می کند می تواند با ادامه دادن به آن و پیدا کردن راه درست آینده خود را هموارتر کند و پس از گرفتن مدرک مورد نظر و با داشتن تجربه کافی ، کار مورد نظر را شروع کند .

از این طریق می تواند برای خود ایجاد درآمد زایی کند و با پیشرفت در آن باعث اشتغال زایی چند نفر دیگر هم می شود . 

در آماری که ماه قبل اعلام شد حدود هفتاد درصد مردم ایران هیچ نوع ورزشی نمی کنند وتنها یک درصد به صورت حرفه ای وپنج درصد بصورت منظم ومابقی به صورت فصلی وگه گاه ورزش می کنند،این درحالی است که کشورهای توسعه یافته نزدیک به هفتاد درصد به طور میانگین افراد جامعه ورزش می کنند که مابقی هم نوزادان وکهنسالان هستند.
درنظربگیرید این هشتاد درصد به انواع پوشاک ورزشی ازقبیل: کفش ورزشی، البسه و…  وانواع وسایل ورزشی از قبیل: توپ، راکت، میز، تور، راکت و…. و انواع ورزشگاه ها و سالن های مسابقه و تمرین ونگهداری و تعمیرات آنها نیاز دارند و این امر چه میزان سرمایه درگردش در اقتصاد کشور ایجاد می کند.
به همین علت است که غول های اقتصادی مانند شرکت آدیداس یا نایک ایجاد می شوند و این تنها در آمد از طریق ورزش نیست. اضافه کنید صرفه جویی که ازطریق ورزش بر سایرسازمانها اثر مستقیم دارد.یک جامعه ورزشکار استرس و بداخلاقی اجتماعی کمتری دارد .
پس بر امنیت روانی جامعه تاثیر مطلوب دارد و حل تمامی این مسا ئل برای دولت ها میلیاردها هزینه در بردارد که تنها بوسیله سرمایه گذاری در ورزش می توان به خوبی آنها را اداره کرد و به سرعت مقدار سرمایه گذاری را به سود رساند.
ورزش تنها کالایی است که درحین تولید به فروش می رسد.
یک مسابقه ورزشی را در نظر بگیرید که یا قبل ازمسابقه یا در هنگام آن از طریق بلیط فروشی وپخش تلویزیونی وسایر عوامل جانبی کسب درآمد می کند. به این خاطرو دلایل عمده دیگر است که باشگاه های بزرگ دنیا از بهترین وسودآورترین بنگاه های اقتصادی هستند که هواداران آنها سهامداران باشگاه ها نیز هستند. به همین خاطر است که هواداران از قِبَلِ پیروزی  های تیمشان سود می برند و از باخت آنها ضرر مالی می کنند و این باشگاه ها هستند که برای هوادارانشان سود می آورند نه مانند باشگاه های ما که محتاج هواداران ودولت هستند.
یکی دیگر ازراه های کسب درآمد از طریق ورزش بحث میزبانی هاست که باعث توسعه همه جانبه یک شهر یا کشور می شوند.


به این مطلب امتیاز بدهید: 1 2 3 4 5

موضوعات مرتبط با این مطلب :
____________________________________________________
برچسب ها:
نظر شما
نام شما:
پست الکترونيک:
وب سايت:
ارسال نظر به صورت خصوصي

کارافرینی دانشگاه ازاد اسلامی - استارت آپ

پر امکانات ترین سرویس وبلاگ دهی